Діалогові вікна labview

Вибір і налаштування елементів, інтерфейс користувача, юзабіліті і ергономія програм
Ответить
Аватара пользователя
Akceptor

Tutorials
beginner
beginner
Сообщения: 48
Зарегистрирован: 05 июн 2010, 15:57
Награды: 1
Версия LabVIEW: 7.1 / 8.5
Откуда: Івано-Франківськ
Контактная информация:

Діалогові вікна labview

Сообщение Akceptor »

У будь-якій програмі іноді виникає потреба відобразити певну інформацію не просто десь, а у віконечку, яке приверне увагу користувача і заблокує роботу з програмою доти, поки він не натисне відповідну кнопку у вікні (хоча більшість ці повідомлення навіть не читає, і просто тисне “ОК”). Також часто потрібно щоб користувач ввів якісь дані у відповідний момент роботи програми. Для цього у :labview: використовуються :vi: , які реалізують діалогові вікна.

Загалом такі вузли знаходяться у палітрі All Functions -> Time & Dialog, у якій, судячи з назви, розміщено також компоненти, що дозволяють реалізувати відлік часу, а також вузли для обробки помилок виконання програми (роботу цих вузлів буде розглянуто згодом).
Изображение
Серед функцій, що дозволяють виводити на екран діалогові вікна, розрізняють три функції низького рівня: One Button Dialog, Two Button Dialog та Three Button Dialog – їх призначення зрозуміло з назви.
Вузли One та Two Button Dialog у якості аргументів приймають лише текстові величини: повідомлення та назви відповідних кнопок. Для вузла Three Button Dialog можна задати також і заголовок вікна, можливість натискати кнопку за допомогою гарячих клавіш на клавіатурі, та можливість закрити діалогове вікно кнопкою з хрестиком.

Більш простими у використанні та налаштуванні є експрес інструменти (Express :vi: ), представлені зокрема вузлом Display Message to User, який можна сконфігурувати відразу після розміщення на блок-діаграмі.
Изображение
Цей експрес інструмент служить для виводу вікна з повідомленням. Саме повідомлення можна ввести при налаштуванні інструменту, або ж подавати на його вхід “Message” у процесі виконання програми. Також при налаштуванні можна вибрати кількість кнопок у вікні (одна або дві), та ввести назви цих кнопок. На рисунку вгорі зображено приклад діалогового вікна, що генерується цим інструментом, зображення вузла Display Mesage to User на блок-діаграмі та вигляд вікна конфігурації інструменту.

Окремої уваги заслуговує використання діалогових вікон для вводу інформації користувачем. Для цього в :labview: використовується експрес інструмент Prompt User for Input. На наступному рисунку зображено зовнішній вигляд вікна, яке генерується цим інструментом (а), піктограму, яка позначає відповідний Express :vi: на блок-діаграмі (б) та вікно конфігурації (в).

Изображение
Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Лицьова панель»